Trening w maratonie może być naprawdę trudny, jeśli nie zastosujesz się do odpowiednich instrukcji i wskazówek. Zwłaszcza jeśli jesteś pierwszym timerem, są szanse, że w końcu zostaniesz przez niego odepchnięty. Dlatego ważne jest, aby zrobić to dobrze! Oto 5 ważnych wskazówek dotyczących treningu w maratonie!

Realizuj swoje cele, nie blokuj ich

Czy jesteś początkującym zainteresowany biegiem na dystans? Wtedy prawdopodobnie nie możesz zrozumieć swojej kondycji, umiejętności i wpływu maratonu na ciebie. Oznacza to, że prawdopodobnie nie masz konkretnego celu poza tym, że chcesz go tylko przekroczyć. Odsuń na bok wszelkie prognozy i skoncentruj się na planach treningowych. Następnie możesz osiągnąć swoje cele z większą pewnością siebie i doświadczeniem! Nie bądź zbyt sztywny, bądź elastyczny w kwestii swoich celów!

Razem z zaangażowaniem bądź realistą!

To prawdopodobnie bardzo ważne pytanie. Musisz zadać sobie pytanie, jak realistycznie możesz stać się zaangażowany w konkretny cel. Wspaniale jest mieć 100% zaangażowania na początku, ale powinieneś także wiedzieć, że to maraton, a nie sprint! Oznacza to, że musisz konsekwentnie się angażować i nie ma poślizgu, kiedy chcesz! To nie członkostwo w siłowni zabierze Cię w nowy rok!

Podziel się swoim bólem

Cóż, nie dosłownie! Musisz znaleźć towarzysza maratonu! Możesz przekonać kogoś do biegania, kogoś, z kim możesz podzielić się swoimi kampaniami treningowymi! Jeśli biegniesz samotnie przy strasznej pogodzie, może to być dręczące! Lepiej, żeby ktoś biegł obok ciebie, prawda? Zwłaszcza jeśli ktoś wie o maratonie!

Planować naprzód

Musisz zaplanować swoje wydarzenia! Istnieje wiele biegów i wyścigów, w których możesz wziąć udział, zanim zmierzysz się z dużymi biegami, nawet w półmaratonach! Udział w biegach długodystansowych może dać Ci motywację do pełnego treningu maratonowego. Ukończenie takich wydarzeń da ci również impuls psychologiczny! Pozytywne postawy i pewność siebie są równie ważne!

Zwróć uwagę na swoje plany diety i nawodnienie

Musisz wykonać część podstawowych badań dotyczących planu diety. Jest to nie tylko ważne dla wydajności, ale także pomaga dobrze się zregenerować. Spróbuj dodać węglowodany do swojej diety przed długim biegiem, zjedz posiłki wzbogacone w białko i zjedz proste śniadanie! Skoncentruj się również na utrzymaniu dobrego nawodnienia! Napoje energetyczne są wysokokaloryczne. Pij więc takie płyny umiarkowanie!