Chcesz przebiec maraton? Dlaczego nie rozważyć Barcelony? Dojazd do Barcelony jest łatwy, a transfer na lotnisko w Barcelonie zajmuje 20 minut po krótkim locie.

Jednym z największych wydarzeń sportowych w Barcelonie jest maraton, który oficjalnie znany jest jako Ermarat de Barcelona w Zurychu. W tym roku wyścig o długości 42,195 km odbędzie się 13 marca. Reina Cristina zaczyna się i kończy. Z tysiącami uczestników i jeszcze większą liczbą widzów wydarzenie jest zawsze bardzo ekscytujące. Dla wszystkich odwiedzających Barcelonę, aby wziąć udział w wyścigu lub obejrzeć go, Av. Reina Cristina ulica, która prowadzi od Plaza Espanya do Font Mégica, pięknej fontanny, która sprawdzi się w całej okazałości w dniu maratonu.

Mini opowieść o maratonie

Barcelona Maraton jest corocznym wydarzeniem w mieście od 1978 roku, chociaż kurs zmienił się z czasem. Wyścigi wczesnych lat rozpoczęły się w oddalonej o około 15 km miejscowości Mataré, ale w 2001 r. Trasa była ograniczona do miasta. Jednak w 2005 r. Wyścig odbył się na obszarze między Castelldefels, Gava i Sitges, ponieważ administracja miasta nalegała, aby wyścig odbywał się gdzie indziej. Na szczęście dla organizatorów maratonu relacje z władzami zostały uzdrowione, a kurs znów znajduje się w granicach miasta.

Czy planujesz biegać?

Aby wziąć udział w maratonie, musisz udać się na oficjalną stronę maratonu http://www.zurichmaratobarcelona.es/eng/. Opłata za pierwsze 10 000 uczestników wynosi 61,50 EUR, a następnie wzrasta do 73,00 EUR. Gdy tylko liczba osób wjeżdżających do kraju osiągnie 17 000, opłata ponownie wzrośnie do 84,00 EUR.

Jeśli planujesz uruchomić wyścig, przygotowanie jest kluczowe. Wyścig rozpoczyna się o 8:30 rano, a najlepszym sposobem na rozpoczęcie jest metro. Linie 1 i 3 zabiorą Cię tam, gdzie musisz być. Temperatura o tej porze roku wynosi od 13-17 ° C i zwykle jest słonecznie, więc ubierz się odpowiednio.

Czy Spectate?

Tego dnia jest o wiele więcej widzów niż biegaczy, a jeśli odwiedzisz Barcelonę w dniu wyścigu, wyjdź tam, dołącz do tłumów i chłonąć tętniącą życiem atmosferę.

Jak się tam dostać

Barcelona to wspaniałe miasto do odwiedzenia i łatwo je zdobyć, niezależnie od tego, czy jedziesz samochodem, latasz czy podróżujesz pociągiem. Główny dworzec kolejowy oferuje pociągi do iz kilku głównych miast europejskich oraz ma bezpośrednie i regularne połączenia z lotniskiem.

Lotnisko znajduje się zaledwie 16 km od centrum miasta, więc transfer z Barcelony zajmuje tylko 20 minut. Istnieje wiele linii lotniczych, które latają do Barcelony, więc bez względu na to, czy lecisz z Paryża, Berlina, Mediolanu czy Londynu, masz do wyboru wiele opcji. Easy Jet i Monarch oferują najlepsze oferty z Wielkiej Brytanii, ale British Airways ma również rozsądne loty z Londynu Heathrow. Aby podróż była jeszcze przyjemniejsza, zarezerwuj transfer z lotniska w Barcelonie do hotelu w centrum miasta. Możesz wtedy spodziewać się spotkania na lotnisku i profesjonalnego zabrania do hotelu.

W mieście jest kilka autobusów z bezpośrednimi połączeniami z lotniska do centrum miasta. Aerobus łączy oba terminale lotniskowe z Plaza Catalunya w centrum miasta. Podróż trwa 35 minut i kosztuje 5,90 €. Autobusy odjeżdżają z lotniska co 5 minut, więc jeśli nie zarezerwowałeś transferu na lotnisko w Barcelonie, autobus jest dobrym rozwiązaniem.